اتلتیکو مادریداسلایدر اتلتیکو مادریداسلایدر باشگاه های اروپاجام باشگاه هاجام باشگاههای اروپاگزارش اتلتیکو مادریدگزارش زندهگزارش لیگ قهرمانان اروپامهمترین اخبار

اتلتیکو مادرید ۱ (۳)-(۲) ۰ بایرلورکوزن/ صعود سخت روخی بلانکو

اتلتیکو مادرید 1 (3)-(2) 0 بایرلورکوزن/ صعود سخت روخی بلانکو
اتلتیکو مادرید ۱ (۳)-(۲) ۰ بایرلورکوزن/ صعود سخت روخی بلانکو
دیدار برگشت از مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ میان دو تیم اتلتیکو مادرید و لورکوزن با پیروزی ۱-۰ اتلتیکو مادرید میزبان، در مجموع ۱-۱ مساوی شد تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود و در نهایت در ضیافت پنالتی ها شاگردان سیمئونه با نتیجه ۳-۲ پیروز شده و به دور یک چهارم صعود کردند.

شـرح بازی
دیدار برگشت از مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ میان این دو تیم با قضاوت آقای نیکولا ریتزولی در ورزشگاه ویسنته کالدرون آغاز شد. در لحظات ابتدایی دو تیم محتاطانه بازی را آغاز کردند و حریف آلمانی به پشتوانه پیروزی ۱-۰ در بازی رفت چشم به ضدحملات دوخته بود. در دقیقه ’۲۳ میگل آنخل مویا، دروازه بان تیم سیمئونه به دلیل مصدومیت از ناحیه عضله ران پا از بازی بیرون رفت و جای خود را به اوبلاک داد.لحظاتی بعد اسپاهیچ با خطا به روی مانژوکیچ کارت زرد دریافت کرد و از بازی بعدی تیمش محروم شد؛ همان توپ در دقیقه ’۲۷ و در یک رفت و برگشت توسط ماریو سوارز به درون دروازه لورکوزن راه یافت تا همه چیز مساوی شود.

در دقیقه ’۳۰ نیز روی پاس در عمق عالی آردا، موقعیت مناسبی برای مانژوکیچ مهیا شد که تعلل این بازیکن باعث از دست رفتن فرصت شد. در ادامه بازی بیشتر در میانه میدان دنبال شد و فشار لحظات پایانی میهمان راه به جایی نبرد تا نیمه اول با پیروزی ۱-۰ اتلتیکو پایان یابد.

با آغاز نیمه دوم رائول گارسیا به جای کانی برای اتلتیکو وارد میدان شد. در حالیکه با این نتیجه کار به وقت های اضافی کشیده می شد، سیمئونه از انجام تعویض سوم خودداری کرد و در سمت دیگر زمین نیز اشمیت دو تغییر در دقایق ’۶۹ و ’۷۷ انجام داد. اتلتیکو در خانه برای رسیدن به گل دوم تلاش می کرد اما در دقیقه ’۷۹ ضربه آردا از داخل محوطه با واکنش لنو دفع شد و به غیر از آن دو تیم موقعیت جدی چندانی نداشتند.تا اینکه در دقیقه ’۸۳ فرناندو تورس به عنوان آخرین تعویض میزبان به جای مانژوکیچ به بازی آمد. در نهایت بازی بعد از ۴ دقیقه وقت تلف شده ۱-۱ مساوی به پایان رسید تا کار به وقت های اضافه کشیده شود.

وقت های اضافه و ضربات پنالتی
در وقت های اضافه اول، دو تیم میلی به هجوم نشان نمی دادند و این کاملاً به خستگی و البته سبک بازی دو تیم نیز مربوط می شد و تنها اتفاق، تعویض لارس بندر به دلیل مصدومیت بود که به جای وی پاپادوپولوس به میدان آمد و یک تعویض دفاعی انجام شد (‘۱۰۴). در دقیقه ‘۱۰۶ آردا که منطقه بازی خود را عوض کرده بود، توپ را به رائول گارسیا سپرد اما شوت این بازیکن با واکنش خوب لنو راهی کرنر شد. در دقیقه ‘۱۱۰ شوت عالی رولفس از راه دور با فاصله ای کم از کنار دروازه اوبلاک به بیرون رفت. در نهایت این دو نیمه نیز بدون گل به پایان رسید تا کار به ضربات حساس پنالتی کشیده شود.

گریزمان به زیبایی ضربه دوم تیمش را به گل تبدیل کرد / به دنبال او سیمون رولفس هم موفق به انجام این کار شد / سپس نوبت گلزنی ماریو سوارز شد / گونزالو کاسترو هم ضربه خود را به گل تبدیل کرد / پس از او تورس توپ را به گل تبدیل کرد / 
• ضربه پنالتی اول را رائول گارسیا به بالای دروازه زد / چالهان اوغلو هم با یک ضربه ضعیف توپ را به وسط دروازه زد و اوبلاک آن را مهار کرد / ضربه سوم لورکوزن را توپراک به بالای دروازه زد / ضربه کوکه را هم لنو به زیبایی مهار کرد تا همه چیز مساوی شود / کیسلینگ ضربه پنالتی پنجم تیمش را خراب کرد تا لورکوزن حذف شود.

 

 
شــرح گل

 دقیقه ’۲۷ (ماریو سوارز)(۱-۰): پس از ارسال ضربه ایستگاهی به روی دروازه، در یک فعل و انفعال کانی با سر توپ را برای سوارز کاشت تا شوت این بازیکن از پشت محوطه پس از برخورد با مدافع لورکوزن درون دروازه قرار گیرد.

 

ترکیب دو تیم و آمار بازی

Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی *

همچنین ببینید

بستن
بستن