دسته: المپیک ریو 2016

تاریخ و ساعت دقیق اختتامیه المپیک ۲۰۱۶ ریو

تاریخ و ساعت دقیق اختتامیه المپیک ۲۰۱۶ ریو

 

بازیهای المپیک تابستانی ۲۰۱۶ از ۱۵ مرداد ماه در ریودوژانیرو آغاز شد و روز ۳۱ مرداد ماه به کار خود پایان می دهد. ایران در این دوره از رقابتها با ۶۳ ورزشکار در ۱۴ رشته حضور پیدا کرده است. ملی پوشان ایران در رشته های کشتی(آزاد و فرنگی)، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، تیراندازی، تیر وکمان، بوکس، جودو، شنا، والیبال، دوچرخه سواری، تنیس روی میز، قایقرانی و شمشیربازی، به رقابت می پردازند.

یکشنبه شب پس از دو هفته رقابت سنگین ورزشکاران در میدان بزرگ المپیک و رقم خوردن صحنه های اشک و لبخند مراسم اختتامیه المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو ساعت  ۷ بعدازظهر به وقت محلی در ورزشگاه معروف ماراکانا با ظرفیت ۷۸ هزار نفر در شهر ریودوژانیرو برگزار خواهد شد. کارگردان این مراسم همانند افتتاحیه فرناندو میرالس برزیلی خواهد بود و سطح مراسم همانند افتتاحیه به مراتب پایین تر از المپیک ۲۰۱۲ لندن خواهد بود. «میشل تمر» رئیس جمهور موقت برزیل اعلام کرده است به دلیل توهین هایی که در مراسم افتتاحیه به او شده است در مراسم شرکت نخواهد کرد ولی رئیس جمهور ژاپن که در المپیک ۲۰۲۰ میزبان خواهد بود یکی از میهمانان مراسم اختتامیه المپیک ۲۰۱۶ خواهد بود.

پیش از این از سوی رسانه ها اعلام شده بود که پله بازیکن اسطوره تیم فوتبال برزیل در مراسم پایانی شرکت خواهد کرد ولی کمیته برگزاری المپیک این قضیه را به دلیل کهولت سن و بیماری پله منتفی اعلام کرد . در مراسم اختتامیه المپیک بر حفاظت از محیط زیست و ترویج موسیقی های بومی برزیل تاکید خواهد شد.

 

جایگاه ایران تا این لحظه در ریو ۲۰۱۶

المپیک ریو 2016
المپیک ریو ۲۰۱۶

اختتامیه المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو بدون سانسور با کیفیت بالا

 

محل برگزاری مراسم افتتاحیه: ورزشگاه ماراکانا شهر ریودوژانیرو
زمان برگزاری مراسم: یکشنبه ۳۱ مرداد ساعت ۳:۳۰ به وقت تهران
تعداد افراد حاضر در مراسم: ۷۶ هزار نفر
تعداد کشورهای حاضر در مراسم افتتاحیه: ۲۰۶ کشور

فرکانس شبکه های پخش کننده مراسم اختتامیه المپیک ۲۰۱۶ بصورت رایگان

با استفاده از فرکانس های زیر می توانید مراسم اختتامیه  بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶  را بصورت رایگان تماشا کنید در صورتی که فرکانس های جدیدی منتشر شود این مطلب به روزرسانی می گردد.

ماهواره هاتبرد :

شبکه الکاس ۱

بدر ۱۲۲۴۵ v 275000

شبکه rai 2

هاتبرد ۱۰۹۹۲ v 275000

شبکه ZDF

۱۱۰۵۴ H 27500
شبکه Das Erste
۱۱۵۴۱V 22000

صید طلا از دریای خون !

 صید طلا از دریای خون ! حسن یزدانی شگفت انگیز بود

حسن یزدانی ستاره جوان ایران در کشتی وزن ۷۴کیلوگرم با پیروزی مقابل حریف روس، به مدال طلا رسید.

انور گودیف ، حریف یزدانی که در ابتدای مسابقه مصدوم شده بود بارها کشتی را قطع کرد که این مسئله با اعتراض شدید کادر فنی توام شد اما با وجود همه مشکلات، گودیف در تشک باقی ماند و در حالیکه فکر می کرد قهرمان می شود، مغلوب یزدانی شد که در ثانیه های آخر او را خاک کرد و با فریادی قهرمانی اش را به همه اعلام کرد.

 

 

 

 

اولین برنز در جیب ایران

با درخشش حسن رحیمیاولین برنز در جیب ایران

جمعه خوب ورزشکاران ایرانی با مدال برنز حسن رحیمی  به اولین مدال ختم شد .

رحیمی با درخششی فوق تصور حریف خود را با شکست بدرقه کرد و برنز گرفت . این درحالی است که ایران حسن یزدانی را هم در فینال ۷۴ کیلو دارد .

 

تاریخ به تو افتخار می‌کند

 اولین مدال المپیکی بانوان بر گردن کیمیا علیزاده؛تاریخ به تو افتخار می‌کند.

کیمیا علیزاده با برد ۵ بر صفر مقابل نیکیتا کلاسنویچ سوئدی نام خود را به عنوان اولین بانوی ایرانی که در المپیک صاحب مدال شد، در تاریخ ثبت کرد.

کیمیا علیزاده از ساعت ۴ بامداد به مصاف هارنسوجین از تایلند رفت تا اولین مبارزه خود در شانس مجدد را امتحان کند. مبارزه این دو شروعی طوفانی داشت و دو تکواندو کار در همان ۳۰ ثانیه ابتدایی ۳ امتیاز گرفتند تا نتیجه در پایان زمان اول ۳ بر ۳ شود. زمان دوم هم با یک امتیاز برای کیمیا آغاز شد اما ضربه ۴ امتیازی هارنسوجین با تایید داوران، یک بار دیگر کار را برای کیمیا سخت کرد.یک امتیاز در طول مبارزه برای هر دو پایان ست دوم بود.

زمان سوم با امتیاز ۹ بر ۶ آغاز شد و کیمیا با یک ضربه هارنسوجین را به شیاپچانگ انداخت تا یک امتیاز دیگر برای ایران به دست بیاید. در فاصله کمتر از ۳۰ ثانیه تا پایان بازی دو ضربه ۳ امتیاز و ۲ امتیاز اخطار نتیجه را باور نکردنی برای کیمیا رقم زد تا او با امتیازات ۱۴ بر ۱۰ راهی دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز شود.

کیمیا علیزاده راس ساعت ۵ و پس از اینکه تکلیف اولین برنز وزن ۵۷ کیلوگرم مشخص شده بود رو در روی نیکیتا کلاسنویچ قرار گرفت تا المپیک تکلیف دومین بانوی صاحب مدال برنز خود در این وزن را هم بشناسد. بعد از برنز ملک مصری این دو تکواندوکار مبارزه را آغاز کردند که در زمان اول بدون امتیاز به پایان رسید. امتیازگیری های کیمیا از زمان دوم آغاز شد جایی که برخورد پا او به هوگو کلاسنویچ و اخطاری که حریف سوئدی گرفت ۲ امتیاز را به همراه داشت.

اما علیزاده کار را در ست سوم تمام کرد و با یک ضربه موقع نتیجه مبارزه را ۵ بر صفر به سود خود کرد تا اولین مدال تاریخ بانوان ایران در المپیک کسب شود. کیمیا علیزاده اولین مدالی تاریخی را برای ایران کسب کرد و اولین ورزشکاربانویی بود که مدال  المپیک را برگردن می آویزد.

 

 

 

 

 

ایران ۰- ایتالیا ۳؛ والیبال هم با المپیک حداخافظی کرد

ایران ۰- ایتالیا ۳؛ والیبال هم با المپیک حداخافظی کرد

 اولین دیدار تیم ملی والیبال ایران در مرحله حذفی المپیک با شکست مقابل ایتالیا همراه بود تا رویای صعود به جمع ۴ تیم برتر بر آب شود.

شروع بازی با اینکه نمایش بازیکنان ایران فوق العاده بود اما ۲ ست پی در پی ایتالیا برنده بازی شد. ست اول ۳۱ بر ۲۹ و ست دوم ۲۵ بر ۱۹. سرنوشت برنده ست اول را اشتباهات فردی و بازیکنان با تجربه تیم ها مشخص می کردند که ایتالیا در این فاکتور موفق بود. ست دوم هم با اینکه ۲۵ بر ۱۹ به پایان رسید اما ست نزدیکی بود چرا که دو تیم تا امتیاز ۱۵ با هم برابر پیش رفتند اما تعویض به موقع بلنجینی بازیکن تازه وارد را به زمین فرستاد تا با سرویس نتیجه را کاملا تغییر دهد.

لوزانو برای شروع ست سوم امیر غفور و مجتبی میرزاجانپور را از ابتدا وارد بازی کرد و در میانه های ست فرهاد قائمی و حمزه زرینی هم به عنوان بازیکن جایگزین وارد شدند تا آخرین تلاش های ایران برای برد انجام شود اما هیچ کدام از این تلاش ها کارساز نشد تا ایران با نتیجه ۳ بر صفر و امتیازات ۳۱ بر ۲۹، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۷شکست را قبول کند و رویای حضور در چهار تیم برتر المپیک در همین جا پایان بپذیرد.