دسته: جام جهانی

ایران ۲ – قطر ۰

ایران ۲ – قطر ۰ ؛ پرحاشیه ترین بازی تاریخ با تیم چند ملیتی

ملی پوشان ایران در این بازی که حملات زیادی را روی دروازه حریف تدارک دیدند نتوانستند به توفیقی برسند تا اینکه در وقت های تلف شده نیمه دوم دیدار دو بار توسط جهانبخش و گوچی به گل رسیدند تا در اولین بازی خود با پیروزی میدان را ترک کنند.

بازی با حملات ایران آغاز شد و همانطور که از قبل قابل پیش بینی بود ملی پوشان با حملات حداکثری هواداران توانستند دروازه قطری ها را با تهدید مواجه کنند، هر چند پس از ۱۰ دقیقه ابتدایی قطری ها توانستند کمی خود را پیدا کنند اما بازهم این ایران بود که سوار بر بازی به کار خود ادامه می داد.

موقعیت هایی که اغلب آنها از روی شوت های راه دور و یا سانتر از جناحین پدید می امد دروازه حریف ایران را با خطرات جدی روبرو ساخت اما در نهایت هیچ یک از آنها کارگر نیفتاد، البته در این میان قطری ها نیز توانستند در یکی دو فرصت دروازه ایران را  با تهدید مواجه کنند اما زور کافی را برای باز کردن دروازه ایران نداشتند. 
در نیمه دوم ، آن هم در آخرین دقیقه بازی و در حالی که ایرانی ها امیدی به باز کردن دروازه حریف نداشتند اشتباه دروازه بان قطری باعث به وجود آمدن یک موقعیت طلایی برای ایران شد و همکاری انصاری فرد و رضا قوچان نژاد باعث گلزنی گوچی شد.

پس از جنجال های به وجود آمده بازیکنان ایران در حمله پایانی خود توانستند حداکثر استفاده را ببرند وعلیرضاجهانبخش با شوتی دقیق از پشت محوطه جریمه دروازه حریف را باز کرد و نتیجه را ۲ بر ۰ تمام کرد.

01139622
ایران ۲ – قطر ۰

برزیل۰ – آفریقای جنوبی۰/المپیک ریو ۲۰۱۶

زور سلسائو به آفریقای ده نفره نرسید

دو تیم برزیل و آفریقای جنوبی در نخستین گام در المپیک ۲۰۱۶ و با قضاوت متیو لاهور برابر یکدیگر کاری از پیش نبردند و به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافتند.                                                                                       حرکت در عرض نیمار با شوت داخل پای این بازیکن همراه شد که خونه، گلر با سابقه افریقای جنوبی با کش دادنی مناسب به بدنش، توپ را به کرنر فرستاد.

خروج اشتباه خونه روی یک پاس پشت دفاع، می رفت که کار دست افریقای جنوبی بدهد ولی سانتر زمینی یاران زرد پوش از سمت راست، از جلوی پای همه از جمله نیمار گذشت و توسط مدافع شماره ۲ افریقای جنوبی به بیرون زده شد.

بار دیگر شوت تماشایی نیمار، این بار از پشت محوطه جریمه و روی ارسالی از سمت چپ را، خونه با کف دست راهی کرنر کرد.

در ادامه خطای موتوبی امبالا مدافع شماره ۴ افریقای جنوبی در میانه میدان روی زکا، با کارت زرد دوم داور مواجه شد و این بازیکن از زمین اخراج شد.

تلاش های دقایق بعدی سلسائو حاصلی نداشت و این سبزپوشان افریقای جنوبی بودند که به تساوی ای شیرین برابر میزبان رقابت ها دست یافتند.

چرا میزبانی جام ملت های آسیا به امارات داده شد؟

قرعه کشی مقدماتی جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹ و جام جهانی ۲۰۱۸ فردا انجام می شود

قرعه کشی مقدماتی جام ملتهای آسیا 2019 و جام جهانی 2018 فردا انجام می شود
قرعه کشی مقدماتی جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹ و جام جهانی ۲۰۱۸ فردا انجام می شود
قرعه کشی اولین دور مرحله مقدماتی مشترک جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹ و جام جهانی ۲۰۱۸ فردا سه شنبه در مقر کنفدراسیون آسیا برگزار می شود.

Continue reading “قرعه کشی مقدماتی جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹ و جام جهانی ۲۰۱۸ فردا انجام می شود”

واکنش قطری ها به صحبت های زوان زیگر

واکنش قطری ها به صحبت های زوان زیگر

واکنش قطری ها به صحبت های زوان زیگر
واکنش قطری ها به صحبت های زوان زیگر

برگزار کنندگان رقابت های جام جهانی قطر، ادعاهای اخیر در مورد پس گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ از این کشور را رد کردند. Continue reading “واکنش قطری ها به صحبت های زوان زیگر”